Niespodziewany obrót zdarzeń


W zeszłym tygodniu miało miejsce otwarcie nowej firmy, która – według prognoz ekspertów – ma się stać lokalnym gigantem w zakresie produkcji japońskich części samochodowych. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do momentu, gdy… Prezes rzeczonej firmy zatrzasnął kluczyki samochodowe wewnątrz swojego pojazdu. Zapanowała nerwowa atmosfera. Co robić? Rozwiązanie było tylko jedno – zadzwonić po pogotowie ślusarskie, potocznie zwane również jako Pogotowie zamkowe Poznań.

Wiele zgromadzonych uczestników uroczystości nie miało nawet pojęcia, że istnieje coś takiego, jak Pogotowie ślusarskie Poznań. A jednak, istnieje i wbrew pozorom firmy tego typu prosperują całkiem dobrze. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw tego typu powstaje, a jednocześnie coraz więcej osób się w nich zatrudnia. Główną specjalnością tych pracowników jest otwieranie samochodów, ale można się do nich rzecz jasna zwrócić również z zatrzaśniętym zamkiem do drzwi wejściowych.

Z pomocą fachowców udało się rzecz jasna zapanować nad sytuacją i wydobyć kluczyki, które utknęły wewnątrz pojazdu. Ślusarze spisali się na medal. Radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy – może prócz prezesa, który liczył na to, że będzie miał pretekst do zastąpienia samochodu nowym…